השפן הזה לא היה תמים

amal

  • דצמבר 2011
    כמעט מחבלת מתאבדת: סיפורה של אמל ג’מעה

בין האסירות הפלסטיניות ששוחררו במסגרת עסקת שליט היתה אסירה בשם אמל ג’מעה. לאחר שחרורה אושפזה ג’מעה לבקשתה בבית חולים בשכם, ונבדקת האפשרות להעביר אותה בימים אלה להמשך טיפול בבית חולים בירדן.

אבו מאזן, נשיא הרשות הפלסטינית, הורה לראש הממשלה הפלסטיני לממן את כל עלויות הטיפול הרפואי מתקציב הרשות הפלסטינית.  אפשר להבין את הרקע למעורבות האישית של בכירי הרשות הפלסטינית כאשר נחשפים לסיפור החיים של אמל ג’מעה.

בחודש מאי 2004 עוצר שירות הבטחון הכללי מלצר פלסטיני כבן 35 בשם אחמד העובד במועדון ביליארד בשכם. על פי החשד, אחמד מתכנן לבצע פיגוע התאבדות בישראל.  אחמד נחקר ומודה. על בסיס המידע שנמסר בחקירה, פורץ כח ישראלי מיוחד לבית במחנה הפליטים עסכר בשכם. בבית מתגלים חומרי הנפץ לביצוע הפיגוע שהוחבאו בתיק גב ובתוך בובת ארנב.

עד כאן המידע מדויק למעט עובדה אחת: אחמד אינו גבר. אחמד הוא בעצם אישה בשם אמל ג’מעה.

אמל ג’מעה התלבשה כגבר, נראתה כמו גבר וכינתה את עצמה בשם של גבר. פירוש השם אמל הוא “תקווה”. אבל, עם זהות מינית כשלה, חייה של אמל ג’מעה בחברה הפלסטינית השמרנית היו משוללי תקווה. משפחתה נידתה אותה. היא היתה יעד להטרדות ולהשפלה. פעילי פתח תנזים עצרו אותה, עינו ואתה והאשימו אותה בשת”פ עם המודיעין הישראלי.  הם הציעו לה לבצע פיגוע התאבדות ולרכוש בכך כרטיס כניסה לגן עדן שיגאל אותה מחיים משוללי תקווה. בנוסף, הובטח לה שמשפחתה תקבל פיצוי כספי. אמל הסכימה.

מפעיליה של אמל מסרו לה תיק גב ובו כ -15 ק”ג של חומר נפץ. בנוסף, מסרו לה בובת ארנב שאף היא הכילה מטען קטן של חומר נפץ. בהנחיית מפעיליה, היה עליה לפוצץ במעבר רנטיס כפעולת הסחה את בובת הארנב באמצעות הפעלה סלולארית, ובחסות המהומה להתגנב לישראל ולהגיע לשוק הכרמל בתל אביב ולבצע שם את פיגוע ההתאבדות עם חומרי הנפץ שהיו בתיק הגב. זה כמובן לא קרה
אמל ג’מעה נשפטה ונכלאה עד לשחרורה בימים אלה במסגרת עסקת שליט.

Facebook Comments

Members Area

 

Yes, I´m interested in being the first to know when the
AviMelamed.com membership dashboard opens.

* indicates required

 

Learn more
Newsletter X

Join my mailing list to be the first to know about my appearances, events and lecture tours!

Join my mailing list to receive my Intel Briefs straight to your inbox!