פעיל פוליטי פלסטיני כותב לפנג’אן על האיום האירני

 

 

לקוראי וידידי פנג’אן שלום,

 כחלק מהקשר השוטף שאני מקיים עם כותבים ערבים, ביקש ממני כותב פלסטיני לתרגם לעברית ולהפיץ מאמר שכתב בנושא האיום של אירן גרעינית, ואני שמח לעשות זאת.

 השורה החותמת את המאמר מעניינת מאוד משלוש סיבות: הן בגלל המסר שלה (זהו מאמר קצר – קראו בעצמכם….) הן בשל העובדה שהשורה הזו אינה כלולה במאמר המקורי שפרסם הכותב לעולם הערבי והן בשל העובדה שהיא הוספה לתרגום בעברית בהתאם לבקשתו המפורשת של הכותב.

 ההערות בסוגריים בגוף המאמר הן שלי.

אתם מוזמנים ליצור קשר עם הכותב. פרטי ההתקשרות מפורטים בסוף.

 היו בטוב,

 אבי מלמד

 

 

אירן גרעינית מהווה איום לעולם הערבי ולא לישראל

 

 מאת: ראפת טנינה *

 

מאז ההפיכה האסלאמית באירן מאיים המשטר האירני להצית תבערה אזורית אם יותקף. יש הסבורים שאיומים אלה מופנים כלפי ישראל אולם למעשה הם מופנים כלפי הערבים.

המשטר האירני ממעיט בערכם של הערבים בכל תחום וקורא תיגר על הלאומיות הערבית. העוינות של המשטר האירני כלפי הערבים נובעת משאיפות נקם בשל הסיוע שהושיט העולם הערבי לעירק במלחמתה נגד אירן (1980- 1988) ומהיריבות הדתית-עדתית (הכוונה לשסע הסוני –שיעי באסלאם ולעוינות ההיסטורית בין הערבים לפרסים)

המשטר האירני מונע גם בשאיפת התרחבות והשתלטות על האיזור, והוא פועל להשגת יעדיו באמצעות ניצול מניפולטיבי של רגשות ואינטרסים. כך למשל האיום של אחמדינג’אד להשמיד את ישראל קוסם לקצרי הרואי באזור, למרות שזהו כמובן איום ריק מתוכן משום שאחמדינג’אד יודע שלישראל יש נשק גרעיני והיא תעשה בו שימוש אם תותקף בנשק גרעיני.

אם ישיג נשק גרעיני יכתיב המשטר האירני את חוקי המשחק האזוריים.

לאחר שישיג נשק גרעיני, יעבור המשטר האירני משלב האיומים לשלב המעשים ויזום עימותים רחבי היקף באזור תוך איום מתמיד לפתוח במלחמה נגד מדינות ערב. בשונה מישראל, למדינות ערב אין יכולת הרתעה גרעינית, והן תהיינה נתונות לחלוטין לחסדיו של המשטר האירני. מדינות ערב לא יעזו להתייצב נגד המשטר האירני משום שהוא ישתמש בנשק גרעיני נגדן במידה ותפרוץ מלחמה.

 לדעתי, מדינות ערב צריכות להיות הראשונות לפעול כדי למנוע את התממשות האפשרות שלמשטר האירני יהיה נשק גרעיני.

למען עתידן על מדינות ערב לפעול לפני שיהיה מאוחר מדי.

על הערבים וישראל לפעול במשותף נגד אירן ותכנית הגרעין שלה. (משפט זה לא מופיע במקור. הוספתי אותו לבקשתו של מר טנינה) – סוף תרגום.

 

*על הכותב: מר ראפת טנינה מגדיר את עצמו כפעיל פוליטי פלסטיני עצמאי הפועל למען חברה דמוקרטית. מר טנינה מפרסם מאמרים באתרי חדשות מקוונים בשפה הערבית. בימים אלה שוקד מר טנינה על כתיבתו של ספר שיקרא “סודות ההתקוממות הערבית“.

מאמרו של מר טנינה פורסם בערבית באתר www.elaph.com   

קישור לבלוג של מר טנינה:  http://rafatnet.wordpress.com/

 

 

 

 

Facebook Comments

Members Area

 

Yes, I´m interested in being the first to know when the
AviMelamed.com membership dashboard opens.

* indicates required

 

Learn more
Newsletter X

Join my mailing list to be the first to know about my appearances, events and lecture tours!

Join my mailing list to receive my Intel Briefs straight to your inbox!